Pomoc s ubytovaním pre ukrajinské ženy a deti

Zdravím všetkých, ktorým nie je ľahostajná situácia s našimi susedmi.

Naša firma má ubytovňu v Rovinke pri Bratislave s kapacitou približne 50 ľudí . Vo firme pracuje približne 15 Ukrajincov na rôznych pozíciách  od administratívy až po vodičov.  Rozhodli sme sa pomôcť im blízkym a rodinám a dať im túto ubytovňu k dispozícii na potrebný čas. Vieme poslať náš minibus, osobné autá vyzdvihnúť ich na hranici Vyšné Nemecké a priviesť ich do Rovinky. Už v tejto chvíli sa jedno naše auto nachádza vo Vyšnom Nemeckom, kde čaká rodinu, ktorá má prekročiť hranicu v najbližších hodinách. Niektorí sa už prihlásili z našich zamestnancov, že chcú ubytovať u nás ich rodiny.

Sme rozhodnutí využiť kapacitu ubytovne pre ukrajinské ženy a deti a poskytnúť im dočasné ubytovanie na potrebný čas, kým sa situácia nezlepší situácia na Ukrajine.

Ide o trojposchodový dom, kde každé poschodie má kuchynku , sociálne zariadenie , chladničky, práčky, sušičky na bielizeň. Každý deň majú zabezpečené upratovanie priestorov.

Momentálne pripravujeme priestory na maximálne využitie priestorov. Postupne budeme potrebovať lôžka / postele – ideálne poschodové.

V prípade, že máte záujem pomôcť týmto ľuďom budeme určite potrebovať potraviny, hygienické potreby , ošatenie , hračky pre deti, deky, matrace, bývalé vojenské postele...prípadne iné materiálne veci ,ktoré budú potrebné na začiatok, ktoré budú pre každého človeka ťažké, ktorý uteká z domova s jednou taškou.

Momentálne máme vybavenie ubytovne , kuchynské riady , lôžka, posteľnej bielizne na výmenu , ale obávam sa, že to nebude dostatočné.

V prípade, že máte záujem napíšte, ak môžete pomôžte , ak nemôžete aspoň sharujte.

Voľné kapacity pre Ukrajincov budem publikovať na našom facebookovom účte Freight consulting , kde sme vo všetkých skupinách ktoré sú prepojené s prácou a pôsobením Ukrajincov na Slovensku.

Viem vyčleniť od pondelka niektorých zamestnancov hovoriacich slovensky aj rusky pre túto pomoc, čiže budeme komunikovať na viacerých úrovniach a to s ľuďmi, ktorí chcú pomôcť našim susedom a s ľuďmi, ktorí potrebujú pomôcť.


Pomoc s ubytovaním pre ukrajinské ženy a deti

Zoznam noviniek